İngiltere En İyi Üniversiteler İle Fark Yaratıyor!

İngiltere’deki üniversiteler ve bölümleri yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencileri yakından ilgilendiriyor. Çünkü İngiltere en iyi üniversiteler ile yurt dışı…

Mayıs 1, 2021

gamze-sart-ingiltere-en-iyi-universiteler-ile-fark-yaratiyor

İngiltere’deki üniversiteler ve bölümleri yurt dışında eğitim almak isteyen öğrencileri yakından ilgilendiriyor. Çünkü İngiltere en iyi üniversiteler ile yurt dışı eğitimde fark yaratan bir ülke konumunda. Ülkede eğitim sektörünün bu denli gelişmiş olması, ülkedeki üniversitelerin kaliteli bir eğitim sunmalarından kaynaklanıyor. Zaten İngiltere’deki okullar, Times Higher Education sıralamasında da en üst sıraları tutmuş durumda.

Dünyanın en iyi üniversiteleri sıralaması söz konusu olduğunda İngiltere’deki okullar, Amerika’daki üniversitelerle sıkı bir rekabet halinde bulunuyor. İngiltere’deki okullar, kaliteli bir eğitim anlayışının yanı sıra aynı zamanda kariyer anlamında da öğrencilere destek olmakta. Sonuç olarak İngiltere’deki eğitim sürecinin öğrencilere bu kadar avantaj sağlaması, tercihlerde İngiltere’deki üniversiteleri öne geçiriyor.

İngiltere En İyi Üniversiteler Nasıl Bir Eğitim Veriyor?

İngiltere’deki en iyi üniversiteler sıralaması ülkedeki okulların verdiği eğitim kalitesini ortaya koyuyor. Dünya genelinde çok sayıda öğrenci, bu üniversitelerden kabul alabilmek için ciddi bir rekabet içerisinde bulunuyor. İngiltere’deki okullar, verdikleri eğitimle birlikte öğrencileri iş dünyasına da hazırlamakta.

Teorik eğitimlerin yanı sıra pratiğe dönük çalışmalar, öğrencilerin sektörde deneyim kazanmalarına yardımcı oluyor. Dünyanın en iyi akademisyenleri eşliğinde verilen eğitimler, öğrencileri ‘alanında en iyiler’ olarak yetiştiriyor.

1-Oxford Üniversitesi

1096 yılından beri eğitim hayatını başarılı bir şekilde sürdüren Oxford Üniversitesi, İngiltere’nin ve hatta dünyanın en iyi üniversitesi olarak gösteriliyor. İngiltere en iyi üniversiteler sıralamasındaki Oxford, Times Higher Education listesinde de ilk sıradaki yerini koruyor. Üniversite bünyesinde birbirinden farklı bölümlerde toplam 24 bin öğrenci eğitim almakta.

Üniversiteden mezun olanlar, genellikle alanında dikkat çeken isimlerden biri haline gelebiliyor. Oxford Üniversitesi’nde eğitim almak için öğrencilerin lise döneminden itibaren ciddi bir hazırlık sürecine girmeleri tavsiye edilebilir.

2-Cambridge Üniversitesi

Cambridge Üniversitesi, kamu araştırma üniversitesi olarak kurulan bir üniversite… Üniversitenin tarihi 1209 yılına dek uzanıyor. Cambridge Üniversitesi, sahip olduğu geçmişi ile dünyanın en eski dördüncü üniversitesi olma statüsüne sahip. Okul bünyesinde yüz elliden fazla sayıda bölüm yer alıyor.

Ayrıca üniversitenin bünyesinde altı okul ve 31 yarı özerk kolej bulunuyor. Cambridge Üniversitesi’nin merkezi bir tesisi yok. Üniversite, şehrin farklı yerlerine dağılmış bir şekilde eğitim veriyor. Okul, 121 Nobel ödülü kazanma başarısını göstermiş öğrencileri yetiştiren bir öğrenci fabrikası konumunda…

3-İngiltere En İyi Üniversiteler – Imperial College London

Imperial College London Okulu, 1907 yılında kurulan ve kaliteli eğitim veren okullardan biri… Tıp ve Mühendislik alanları denildiğinde akla ilk gelen okul Imperial College London. Üniversite, ağırlıklı olarak fen bilimleri, tıp, teknoloji ve mühendis eğitimleri veriyor.

İngiltere en iyi üniversiteler arasında özel bir yeri olan Imperial College London, 17 bin öğrenciyi bünyesinde bulundurmakta. Oxford ve Cambridge ile birlikte Russell Grubu’nda yer alan önemli bir okul…

4-UCL Eğitim Enstitüsü

UCL, dünya genelinde özel bir statüye sahip bir okul… Şöyle ki; okul, dünya araştırma gücüne sahip okullar arasında bir numarada yer alıyor. Sosyal bilimler alanında isim yapmış olan UCL, dünya genelinde global bir fikir tartışma merkezi. Üniversiteden mezun olanların ilk altı ay içerisinde rahatlıkla iş buldukları görülüyor. Zaten bu konuda bir de araştırma yapılmış.

Yapılan istatistiki araştırmaya göre UCL mezunu olan öğrencilerin %93’ü, mezuniyet tarihinden itibaren altı ay içerisinde iş bulmakta. Üniversite bünyesinde altmış farklı bölümde master yapmak da mümkün. Ayrıca kaliteli bir doktora eğitimi almak isteyen öğrenciler için UCL kesinlikle göz önünde bulundurulması gereken bir okul.

5-Londra Ekonomi Okulu (LSE)

İngiltere Üniversiteleri SIRALAMASI içerisinde Londra Ekonomi Okulu da özel bir öneme sahip. Üniversite, sosyal alanda uzmanlaşmış bir okul konumunda bulunuyor. LSE, çok kültürlü yapısı ile ülke genelinde en çok yabancı öğrenciye sahip olan eğitim kurumu. Üniversite bünyesinde çok büyük bir sosyal bilimler kütüphanesi mevcut.

Ekonomi, hukuk, sosyal bilimler üniversitede ilgi gören bölümlerin başında yer alıyor. Üniversiteden mezun olanların çok yüksek maaşlarla prestijli işlere sahip oldukları da görülmekte. Bu üniversitelerden kabul almak için öğrencilerin profesyonel bir destek almaları önerilebilir.

İngiltere en iyi üniversiteler hakkında kapsamlı bilgi ve destek almak için Doç. Dr. Gamze Sart’a form aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Yurt dışı sınavlara hazırlık sürecinde aba Academy’den destek alabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat