Amerika, Hollanda, İngiltere ve Kanada ve Diğer Yurt Dışı Üniversitelerine Başvuru Sürecimiz!

Son yıllarda yurt dışı üniversitelerine başvuru süreçleri önemli bir hal almıştır. Bu önem ile birlikte öğrencilerin; İngiltere, Amerika, Hollanda ya…

Nisan 27, 2021

gamze-sart-amerika-hollanda-ingiltere-ve-kanada-ve-diger-yurt-disi-universitelerine-basvuru-surecimiz

Son yıllarda yurt dışı üniversitelerine başvuru süreçleri önemli bir hal almıştır. Bu önem ile birlikte öğrencilerin; İngiltere, Amerika, Hollanda ya da Kanada gibi ülkelere daha fazla yöneldiklerini görmekteyiz. Her yıl, on binlerce öğrenci bu ülkeleri tercih ediyor ve üniversite kabullerini bekliyor. Bu kabul süreci bizler için de oldukça önemli. Çünkü bu ülkelerdeki kabullerimiz birer birer gelmeye başladı.

Hollanda Üniversiteleri Başvurularımız ve Başarılarımız

Hollanda kabulleri arasında özellikle Delft, Amsterdam ya da VU kabulleri almak tahmin edildiği kadar kolay değil. Hollanda dışındaki üniversiteler çok daha kolay kabul veriyor. Öğrencilerin AP almasına gerek kalmıyor. Hollanda’dan yapay zeka veya sanat gibi alanlarından ilk başlardaki tercihlerimizin alınmış olması bizleri oldukça sevindiriyor. Eindhoven Üniversitesi ise bu sene Fransız okullarının erken diploma vermesi sayesinde öğrencilerimizin bu üniversiteden çok fazla kabul aldı.

AP ve IB yapan toplan 47 tane Hollanda başvurumuz vardı. Bu başvurulardan da çok önemli kabulleri alarak rahat ettik. Özellikle Hollanda’daki okulların Türkiye’deki okullara göre 3 yıl içerisinde bitiyor olması ve ekonomik olması büyük bir fırsat. Buna ek olarak Hollanda’nın inovasyon ülkesi olarak isimlendirilmesi de öğrencilere ileriye dönük avantajlar sağlıyor. İlerleyen 1 gün içerisinde ise öğrencilerimizin Hollanda tercihlerini tamamlayacağız. Hollanda gibi yurt dışında üniversite okumak isteyen öğrenciler için bu süreç son derece önemli.

Yurt Dışı Üniversitelerine Başvuru ve Tercihlerimiz

Hollanda’ya yapılan tüm başvurularımız henüz açıklanmadı. Bununla beraber merakla ve heyecanla beklediğimiz Kanada ve İngiltere başvurularımız da ilerleyen süreçlerde açıklanacak. Bu süreçte yüksek lisans ve doktora tercihlerimiz için de özel bir hazırlık yapacağız. Yeni kabul alacak öğrencilerimiz için ilerleyen süreç bizler adına da oldukça önemli. Daha sonra ise daha önce kabul alıp mezun olacak öğrencilerimizi takip edeceğiz. Covid – 19 gibi zorlu bu dönemde daha önce kabul alan öğrencilerimizin üniversitelerinde çok önemli projeleri var.

Stanford ve Columbia gibi okullarda projeleri ile birincilik alan öğrencilerimiz için de Youtube kanalımızda özel videolar hazırlayacağız. Sıçrama yapılan bu teknoloji çağında öğrencilerimiz adına büyük umutlar ve dilekler besliyoruz. Gençlerimizin başarılı bir süreç geçirmesi için bizler de onlar için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz. Burs gibi konularda öğrencilerimizin sorunlar yaşamaması için çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Gençlerimizden tek isten ve temennimiz başarılı bir birey olmalarından başka bir şey değil.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ya da Web sitesini ziyaret ederek yurtdışında üniversite okumak için hangi sınav gerekir gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Mentorloops internet sitesinden de yurt dışı üniversitelerine başvuru süreçleri hakkında detaylı bilgiler bulabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat