Stanford Üniversitesi Bölümleri İçerisinde Eğitim Almak İçin Nelere Dikkat Edilmeli?

Öğrenciler için Stanford Üniversitesi bölümleri içerisinde eğitim almaya hak kazanmak her zaman büyük bir ayrıcalık olarak görülmektedir. Stanford sadece Amerika’da…

Nisan 22, 2021

gamze-sart-stanford-universitesi-bolumleri-icerisinde-egitim-almak-icin-nelere-dikkat-edilmeli

Öğrenciler için Stanford Üniversitesi bölümleri içerisinde eğitim almaya hak kazanmak her zaman büyük bir ayrıcalık olarak görülmektedir. Stanford sadece Amerika’da değil aynı zamanda tüm dünyada son derece önemli ve prestijli bir üniversite olarak ifade edilmektedir. Farklı ülke ve kültürlerden her yıl on binlerce öğrenci Stanford Üniversitesi’nde eğitim almak için başvurular yapıyor. Fakat bu başvurulardan sadece ufak bir kısmı kabul alıyor.

Stanford Üniversitesi öğrencilerin bir üniversiteden isteyeceği tüm özellikleri barındıran bir okuldur. Stanford Üniversitesi hikayesi ile başlayarak eğitimine kadar her noktada öğrencileri etkiliyor. Ayrıca iş ve Start up gibi konularda da Stanford diğer okullardan çok daha farklı ve özel bir yere sahip. Tüm bunlara ek olarak Stanford bulunduğu konum ile de oldukça özel. Çünkü Stanford Üniversitesi dünyanın teknoloji merkezi olan Silikon Vadisi’nin tam göbeğinde bulunuyor.

Bu sayede de öğrenciler çok farklı deneyimler kazanma fırsatı yakalıyor. Silikon Vadisi içerisinde Apple, Google, Tesla ve bu tarz dünyanın en iyi teknoloji firmaları bulunuyor. Bu firmalarda Stanford Üniversitesini yakından takip ediyor. Projeleri ile ve dersleri ile dikkat çeken her yıl onlarca öğrenci bu sayede bu büyük firmalarda çalışma fırsatı yakalıyor. Fakat Stanford Üniversitesi tıp fakültesi ya da diğer fakülteleri içerisinde eğitim almak için öğrencilerin dikkat etmesi gereken noktalar var.

Stanford Üniversitesi Bölümleri İçin Öğrencilerin Dikkat Etmesi Gerekenler

İlk olarak öğrenciler Stanford gibi bir okulda eğitim almanın çok da kolay olmadığını bilmelidir. Çünkü bu tarz prestijli okullar öğrenci seçimlerini oldukça detaylı yapar. Ayrıca diğer okullara göre farklı kabul kriterleri de öğrencilere sunuyor. Öğrenciler ilk olarak Stanford içerisinde okumak istediği bölümü belirlemelidir. Çünkü bölümler arası kabul farklılıkları vardır. Daha sonra ise öğrenciler IELTS ya da TOEFL gibi İngilizce sınavından ortalamanın az da olsa üzerinde bir puan almalıdır.

Öğrencilerin bu sınavdan alacağı puan ne kadar yüksek olursa rakiplerine göre o kadar avantaj kazanır. Aynı şekilde öğrencilerin SAT gibi uluslararası sınavlardan da yüksek notlar alması gerekir. Stanford Üniversitesi bölümleri için başvuran öğrencilerin hepsi bu sınavlara girdiği için alınan puanın yüksek olması öğrencilere avantaj sağlar. Uluslararası bir düzeyde yapılan sınavların hepsinden öğrencilerin yüksek puana ihtiyacı vardır. Fakat Stanford öğrencilerden sınavdan daha fazlasını da istiyor.

Örneğin sosyal sorumluluk projeleri, aktiviteler ve etkinlikler üniversite tarafından dikkat edilen bir konudur. Çünkü üniversiteler öğrencilerin sosyal alandaki yeteneklerini de inceler. Stanford Üniversitesi öğrencilere dünyanın en iyi eğitiminden fazlasını sunar. Bu yüzden de öğrencilerden sabit başarılı ders notlarına ek olarak başarılı bir sosyal hayat ister. Ayrıca Stanford öğrencilerin lise diploma puanlarına da dikkat eder. Öğrenciler bu yüzden Stanford’da eğitim almak için lise dönemlerinden hazırlıklara başlamalıdır.

Mentorloops İle Stanford’daki Yerinizi Alın!

Stanford Üniversitesi Bölümleri arasında yer almak isteyen öğrencilerin uzmanlardan destek alması her zaman daha pozitif olur. Mentorloops gibi bu konuda hizmet veren firmalar öğrencileri Stanford’da eğitim alması için tüm eksik yönleri ile geliştirir. Öğrenciler mentorları ile Stanford gibi dünyanın en iyi okullarında eğitim almak için çalışmalarını sürdürür. Bir mentor ile bu süreci ilerletmek öğrencilerin çok daha kesin sonuçlar almasını sağlar. Mentorloops izlediği bu yöntem ile Stanford, Harvard ve Oxford gibi pek çok okula öğrenci kazandırdır.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalından ve web sitesinden Stanford Üniversitesi nasıl kazanılır gibi sorularınıza cevaplar bulabilirsiniz. Mentorloops internet sitesini ziyaret ederek de Stanford Üniversitesi Bölümleri hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat