Yurt Dışı Üniversite Kabulleri Başarımız

2020 – 2021 yurt dışı üniversite kabulleri ve başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Biz de bu süreci Stanford Üniversitesi kabulü ile…

Nisan 15, 2021

gamze-sart-yurt-disi-universite-kabulleri-basarimiz

2020 – 2021 yurt dışı üniversite kabulleri ve başvuruları geçtiğimiz günlerde tamamlandı. Biz de bu süreci Stanford Üniversitesi kabulü ile başladık ve yine bir Stanford Üniversitesi kabulü ile bitirdik. Şu an Harvard, Brown, Yale Columbia, Penn ve Priston gibi pek çok iyi okuldan kabullerimizi aldık. Ayrıca bu Amerikan üniversitelerine ek olarak 2 Oxford, 1 Cambridge ve 20 üzerinde Imperial, UCL ve UToronto kabulü de aldık. Hollanda’dan ise 40’dan fazla kabulümüz var.

Bu sene Aba Yurt Dışı Eğitim olarak ülkemiz adına bir rekor kırdık. İnanılmaz önemli üniversitelerden ve 21. yüzyılın en önemli mesleklerinden kabul alarak ilk kısmı tamamladık. Yurtdışındaki üniversiteler arasından en prestijli olanlarına öğrencilerimizi ilk aşamada gönderdik. Şimdi ise ikinci aşama geliyor. Üniversitelerin öğrenci kabullerinden yüzde 20’lik bir kısmı Waitlist içerisinden gelir. Bir kısım öğrencilerimiz de yeni okullarına bu süreçte yerleşecek.

Tüm öğrencilerimiz istediği okullardan kabul alamamış olabilir. Fakat bu sene öğrenciler ve eğitmenler açısından inanılmaz zor bir seneydi. Yüz yıl unutulmayacak bu dönemde öğrenciler doğru düzgün okula gitmeden online eğitim ile bu süreci devam ettirdi. Bazı öğrencilerimiz ile yüz yüze görüşmeden sadece Zoom üzerinden görüşerek Oxford ya da Harvard gibi okulları kazandırdık. Bu yüzden de bu zorlu süreçte yurtdışı üniversite bölümleri arasına yerleşen ve çabalayan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyoruz.

Yurt Dışı Üniversite Kabulleri ve Burslarımız

Öğrencilerimiz üniversitelere ek olarak burslar da kazanarak kendilerine kolaylık sağladı. Columbia Üniversitesini kazanan 2 öğrencimiz ful burs kazanmaya hak kazandı. Aynı şekilde Harvard, Yale gibi okullardan da pek çok öğrencimiz burs aldı. Ayrıca bir o kadar öğrenci için de hala burs almaları için çalışmalarımız devam ediyor. Bu süreçte öğrencilerimizin yanı sıra ailelerini ve okullarını da tebrik etmek gerekiyor. Çünkü oldukça zorlu olan bu süreç gerçekte bir takım çalışmasıdır. İkinci kısma geçtiğimiz bu süreçte bazı noktalar öğrenciler için son derece önemli.

Üniversite, okul ve bölüm seçimleri oldukça önemli bir konu. Yapılacak bu seçimler sadece alan olarak seçilmemelidir. Öğrenciler seçimlerini stratejik olarak seçmeli ve isme göre değil içeriğe göre seçim yapmalıdır. Yurt dışı üniversite kabulleri anlamında bu yüzden de yepyeni bir dönem başlıyor. Nisandan ağustosa kadar devam edecek bu süreç içinde çok önemli aşamayı gerçekleştiriyor. Aşama olarak düşündüğümüz zaman öncelikle ilk başvuruları yaptık. Daha sonra ise yüzde 80 oranında öğrenciler son tercihleri ile yerleşti.

Şimdi ise kayıtlar başlayacak. Yani o üniversiteye doğru bir şekilde yerleşimin en önemli aşamasına geldik. Bu yüzden de gençlerimiz birinci derece stratejik ve çok doğru kararlar almanız bu son aşamayı çok daha anlamlı ve içeriği zengin kılacaktır. Ayrıca bu aşamalar uzun vadeli en az 40 – 60 yıllık bir plan içerisinde yapılması gerekir. Yurtdışında üniversite okumak için bu zorlu yola çıkan başarılı olan ve çabalayan tüm öğrencilerimi de bu anlamda tekrar tebrik ediyorum. Onların gelecekte de çok daha başarılı yerlere geleceğinden emin olmam bizlere bu anlamda umut veriyor.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalından ve web sitesinden yurt dışı üniversite kabulleri almak için yapmanız gerekenler hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Siz de Aba Yurt Dışı Eğitim İmkanlarından yararlanmak istiyorsanız hemen internet sitemizi ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Mentorloops internet sitesini ziyaret ederek de yurt dışında eğitim almak için uzman kişilerden profesyonel destek alabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat