Endüstri 4.0 ve İçerik Gelişimi

Günümüzde Endüstri 4.0 ile birlikte hayatımıza giren en önemli konulardan bir tanesi içeriği tekrardan yapılandırmaktır. Dijital dünyada artık bir farklılaşma…

Nisan 13, 2021

gamze-sart-endustri-4-0-ve-icerik-gelisimi

Günümüzde Endüstri 4.0 ile birlikte hayatımıza giren en önemli konulardan bir tanesi içeriği tekrardan yapılandırmaktır. Dijital dünyada artık bir farklılaşma var. Bugün artık her şey dijital dünyada. Eğer siz dijital dünyada yoksanız yoksunuz demektir. 18 yaş altında birçok genç Youtube ya da Instagram üzerinden işlerini hallediyor. Bu yüzden de bizlere düşen en büyük görevlerden bir tanesi bu içeriğin tekrardan yapılandırmak. Günümüzde bu alanda insanlara eğitim verecek bir üniversite bölümü yok.

Fakat Youtube gibi platformları kullanabilmek için pek çok konuda uzman olmak gerekiyor. Bu da aslında bizlere bu sistemin kendi içerisinde bir üniversite gibi işlediğini gösteriyor. Artık sadece kurumlar değil aynı zamanda bireyler de kendi ürettikleri çalışmaları içerik yapısı içerisinde değer üreterek yapılanıyor. Konunun uzmanı olan bizler de bu anlamda büyük çalışmalar içerisindeyiz. Bu alanda ilk çıkan ve Türkiye dahil tüm dünya ülkelerinde çalışmalar yapan gruplardan bir tanesiyiz.

Endüstri 4.0 ve İçerik

Bu alanlarda yaptığımız çalışmalardan bir tanesi nitel araştırma denilen çalışmalara imza atmak. Bu araştırmalarda insanların davranış, tutum ve alışkanlıklarını görmek. Bu alışkanlıklar içerisinde kullanılan kelimeler ve yapılan davranışlar bizim için oldukça önemli. Nöro marketing diye geçen konumuzun içerisinde sadece insanları davranış ve tutumlar yer almıyor. Aynı zamanda onları kullandıkları kelimelerin hangi mimikler ile söylendiğine bile bakabilmek.

Günümüzde insanlar sadece yüzde 7 – 8 arasında kelimeler kullanıyor. Geri kalan yüzde 93 – 92’lik kısmı ise vücut dili kullanılarak ifade edilmektedir. Peki, dijital dünyada bu mimikler nasıl kullanılacak ya da aktarılacak? Sizin sadece belli bir noktada belli kelimeleri kullanmanız yetmiyor. Kelimeler her zaman sizi tam olarak anlatamıyor. Yaklaşımlarınız ve duruşunuz içeriğin ta kendisi olarak karşımızı çıkıyor.

Nöro marketing kavramı da bu alanda tekrar önemi ve kullanımı ile karşımıza çıkıyor. 4. Sanayi Devrimi özellikle 2000’li yıllardan sonra hayatımızda çok farklı değişimlere imza attı. Nöro marketing kavramı da bu değişimler ile hayatımıza girdi. İlk olarak uzmanların fazla üzerinde durmadığı bir konu olsa da nöro marketing tüm dünyada her geçen gün önemini arttırdı. Artık günümüzde uzmanların üzerinde çok fazla durduğu ve geleceğimizin önemli bir alanı olarak karşımıza çıkan bir kavramdır.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ve web sitesini ziyaret ederek Endüstri 4.0 ile alakalı çok daha detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Mentorloops internet sitesinden de 4. Sanayi Devrimi ile alakalı detaylı bilgiler ve yazılar bulabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat