Doğru Mentor Nasıl Bulunur?

Gençler için doğru mentor bulmak son dönemlerde büyük bir önem kazandı. Dünyada da son dönemlerde mentorluğa olan ilgi artıyor. İlginin…

Mart 25, 2021

gamze-sart-dogru-mentor-nasil-bulunur

Gençler için doğru mentor bulmak son dönemlerde büyük bir önem kazandı. Dünyada da son dönemlerde mentorluğa olan ilgi artıyor. İlginin yanı sıra mentorluk kavramının önemi ilerleyen zamanlarda daha da artacak.

Bir öğrencinin en iyi mentoru aslında hocasıdır. Üniversitelerdeki hocalar bu anlamda öğrencilerin ilk mentorluk desteği alacağı kişiler olmalıdır. Üniversitedeki hocaların büyük bir network ağı vardır. Bu da aslında onların ne kadar önemli mentor olacaklarının önemli bir parçasıdır.

Öğrenciler gerçek bir süreç içerisinde hocalarına yakın olmalıdır. Ayrıca öğrencilerin hocalarını iyi bir şekilde izlemesi gerekiyor. Özellikle master ve doktora eğitimlerinin önemli bir parçası öğrencilerin kendilerine mentor ya da mentorlar bulmasıdır. Bunların yanı sıra mentorluk kavramının önemli konularından bir tanesi sivil toplum kuruluşlarında yer almaktır. Öğrencilerin kendi alanlarındaki sivil toplum kuruluşları içerisinde yer alması gerekmektedir. Ayrıca her sivil toplum kuruluşu bu anlamda değerlendirilmemelidir.

Aynı zamanda öğrenciler kendi alanlarındaki en iyi sivil toplum kuruluşlarını bulmalı ve onların içerisinde yer alması gerekir. Sosyal sorumluluk projeleri bu anlamda önemli bir yere sahip. Çünkü bu projelerde inanılmaz bir mentorluk sistemi öğrencilerin karşılarına çıkar. Örneğin Start up alanında mentorluk ve Silikon Vadisi en iyi örnektir. Bu bölgede Start up çalışmalarına büyük bir mentorluk hizmeti sunulmaktadır. San Francisco merkezli olan Keiretsu Forum da hem ülkemizde hem orada hizmet veren bir kurumdur.

Doğru Mentor İçin Yapılması Gerekenler

Öğrencilerin kendilerine en uygun mentoru bulması için bazı noktalara dikkat etmesi gerekiyor. Gençlerimiz bu anlamda kaynakların nereden alınacağını iyi belirlemelidir. Bunların yanı sıra Linkedin hesapları da önemli. Linkedin hesaplarının oldukça detaylı ve profesyonel olması gerekir. Düzgün bir hesap öğrencilere bu konuda yardımcı olacaktır. Mentor bulmanın en önemli sırlarından bir tanesi de vermeden almayacağınızdır. Mentor bulmak isteyen kişilerin ilk olarak kendilerinin bu alanda alt sınıflara da olsa hizmet vermesi lazım. Yapılacak bu yatırım ilerleyen süreçte kişilere aynı şekilde dönecektir.

Mentorloops İle Mentorlarınızı Bulun!

Ülkemizde mentorluk konusunda en iyi hizmeti veren kurumlardan bir tanesi Mentorloops firmasıdır. Silikon Vadisi içerisinde Doç. Dr. Gamze Sart, Aleks Göllü ve Asrın Sevinç öncülüğünde Silikon Vadisi içerisinde kurulan Mentorloops ülkemizdeki öğrencileri en iyi mentorlar ile eşleştiriyor. Günümüzün ve geleceğin alanlarında uzman mentorlar öğrencilere her konuda destek oluyor. Mentor arıyorum ama uygun mentor bulamıyorum diyen öğrenci ve gençler bu sorunlarını Mentorloops ile ortadan kaldırıyor.

Mentorloops bu sayede öğrencilerin üniversite kabullerinden iş bulmalarına kadar pek çok süreçte öğrencilere destek oluyor. Öğrencilerin kendilerine en uygun üniversiteye kabulü, eğitim sırasında mentorlar tarafından desteklenmesi ve mezuniyet sonrası iş bulmaları Mentorloops tarafından sağlanmaktadır. Öğrenciler bu sayede sadece doğru mentor bulmuyor aynı zamanda hayatlarının en zorlu dönemlerinin basit bir şekilde geçiriyor. Bunların yanı sıra staj, akademik destek ve online eğitim gibi konularda da Mentorloops devreye giriyor.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ve web sitesini ziyaret ederek mentor nasıl olunur gibi sorularınıza cevap bulabilirsiniz. Kendiniz için en doğru mentor ya da mentorları bulmak için Mentorloops internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat