İnovasyon ve Teknoloji Odaklı 30.000 Kitabı Kızılay’a Hediye Ettik!

Doç. Dr. Gamze Sart zorlu pandemi sürecinde 30 bin adet inovasyon ve teknoloji odaklı kitabı Kızılay’a hediye etti. 2020 yılındaki…

Mart 2, 2021

gamze-sart-inovasyon-ve-teknoloji-odakli-30-000-kitabi-kizilaya-hediye-ettik

Doç. Dr. Gamze Sart zorlu pandemi sürecinde 30 bin adet inovasyon ve teknoloji odaklı kitabı Kızılay’a hediye etti. 2020 yılındaki zorlu pandemi sürecinde ve dijital dönüşüm içerisinde bu kitapların hepsi Kızılay’a ulaştı. Birbirinden değerli konuları içeren bu kitapların yaklaşık değeri ise 1.5 milyon TL’den fazla. Bu kitaplar Anadolu’daki çocuklarımıza ulaşacak. Anadolu Maker hareketi olarak isimlendirdiğimiz hareket çerçevesinde dağıtılması da ayrıca önemli. Bu hareket içerisindeki bir eylem olması onur, gurur ve heyecan verici bir durum.

İnovasyon örnekleri gibi pek çok önemli konuya değinen bu kitapların ulaştığı kişilerden mükemmel geri dönüşler aldık. Kitapların insanları mutlu memnun etmesi aynı etkileri kat ve kat bizlerde de gösterdi. Özellikle Teknofest içerisinde yer alan Fen Lisesi öğrencilerinin ya da bu alanda dene – yap atölyelerinde yer alan gençlerin bu kitaplardan yararlanması bizleri son derece memnun etti. Kitapların içerisindeki bilgiler ve böylesine başarılı öğrencilerin birleşmesi ile ortaya harika işlerin çıkacağından eminiz.

En Başarılı İnovasyon ve Teknoloji Odaklı Kitaplar!

Uzun süredir bu kitapların çıkartılması için dünyanın en iyi üniversiteleri ile anlaşarak kitapların tercümelerini gerçekleştirdik. MIT ve Stanford gibi üniversiteler bunlardan bazıları. Bu üniversitelerin teknoloji ve robotik gibi konuları işlediği kitapların ülkemizde çıkabilmesi adına büyük çabalar sarf ettik. Bu tarz önemli Maker kitaplarının tercümesine de Doç. Dr. Gamze Sart bizzat katılarak yardımlarını sundu. Ayrıca Anadolu Maker hareketi çerçevesinde gençlere de ayrı bir yardım etme amacımız oldu.

Gençlerin bizzat tercüme yaparak projelerde yer almasını sağladık. Gençler için bu sosyal sorumluluk projeleri son derece önemli. Çünkü gençlerimiz bu hizmetlerinin karşılığını Oxford, Harvard, Yale, Berkeley ya da benzer prestijli üniversitelerden kabul edilerek aldı. Sadece üniversite kabullerinde etkili olmadı. Aynı zamanda bazı öğrenciler için de burs alma imkanları yine yaptıkları bu yardımlar sayesinde gerçekleşti. Kısacası bu hareket imece usulü yapılmış bir çalışma. İnovasyonun yapılabilmesi için herkesin bir parçası olmalıdır.

Aynı eski dönemlerde yapıldığı gibi. Yani bir taşı kaldırmak istiyorsak altına bir örtü sererek herkesin bir taraftan o taşı tutması lazım. İnovasyon ve teknoloji tam olarak böyle bir şey. İnovasyon asla tek başına yapılan bir şey değildir. Tabi inovasyon için başka bir öneli konu daha var. O konu da şüphesiz ki materyal. Bu yüzden de 30 bin adet kitabı maker hareketi çerçevesinde tüm Anadolu’ya pandemi gibi zorlu bir süreçte dağıtılması çok gurur verici bir durum. Bu konuda bir teşekkürü de Kızılay’a vermemiz lazım. Bu tarz bir hizmete aracı olmaları ve bizlere plaket ve kahve takımı ile teşekkür etmeleri de bizleri onurlandırdı.

Anadolu Maker Hareketinin Büyümesi

Üzerine uzunca bir süre çalışmalar yaptığımız Anadolu Maker hareketi için daha uzun bir süre hizmet etmek istiyoruz. Daha da değer üretecek konular ve çalışmalara da bu vesile ile daha da ilerilere taşımayı umuyoruz. Anadolu Maker hareketinin daha da büyüyerek gençlerimizin inovasyon ve teknoloji gibi alanlarda hak ettikleri yerlere getiririz. Biz de bu süreç içerisinde gençlere ön ayak olmalıyız. Böylesine bir hedefte çok küçük bir parça olmak bile bizleri hem mutlu ediyor hem de gururlandırıyor.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ziyaret ederek icat ve inovasyon arasındaki farklar hakkında içeriklere ulaşabilirsiniz. Doç. Dr. Gamze Sart web sitesini ziyaret ederek teknoloji ve inovasyon ilişkisi hakkında bilgiler bulabilirsiniz. Aba Yayın internet sitesini ziyaret ederek de Kızılay’a hediye ettiğimiz kitaplara ulaşabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat