Gamestop Hisselerinin Yükselişi Ne Anlama Geliyor?

Amerikalı bir video oyunu ve elektronik oyun ürünleri satıcısı olan Gamestop şirketinin hisseleri geçtiğimiz günlerde ciddi bir yükseliş yaşadı. Şirketin…

Şubat 20, 2021

gamze-sart-gamestop-hisselerinin-yukselisi-ne-anlama-geliyor

Amerikalı bir video oyunu ve elektronik oyun ürünleri satıcısı olan Gamestop şirketinin hisseleri geçtiğimiz günlerde ciddi bir yükseliş yaşadı. Şirketin hisselerinde meydana gelen bu ani yükseliş, tüm dünyanın ilgisini çekmeyi başarmıştır. Bu artış Ocak 2021 tarihinde birkaç hafta boyunca %500 oranlarına meydana gelmiştir. Durum böyle olunca şirketin hisse senetlerini bu denli katlayan durumun ne olduğu merak konusu olmuştur.

Hisse senedinde yaşanan hızlı artışların görünen yüzü, Reddit üzerinden yapılan paylaşımlar olarak dikkat çekmektedir. Elon Musk’ın Twitter üzerinden yaptığı paylaşımlar sonucunda da şirket hisseleri ciddi anlamda değer kazanmıştır. Uzmanlara göre şirket hisselerinde meydana gelen bu artış aslında gerçeği yansıtmamaktadır. Gerçeği yansıtmayan bu artışların da çok tehlikeli olduğunu ifade eden açıklamalar bulunmaktadır.

Gamestop Hisselerinin Yükselişe Bize Ne Anlatıyor?

Şirket hisselerinin sosyal medya üzerinden yürütülen girişimler sonucunda değer kazanması aslında bizlere farklı mesajlar da vermektedir. Gamestop hisselerinde yaşanan olağanüstü artış, büyük şirketlerin sosyal medya üzerinden yapılan girişimlerle zarar edilebildiklerini göstermiştir. Bu girişimler önümüzdeki dönemlerde çok ciddi olaylara kapı açacaktır.

Zaten genel olarak bakıldığında önümüzde 2027 yılı durmaktadır. Dünya genelinde 2027 yılının ulus devletlerin çöküşü olarak adlandırıldığı görülmektedir. Dünyada Starlink projesi ile birlikte inanılmaz bir blockchain dünyası hayatımızın içine girmiştir. Yani bu şu anlama gelmektedir: artık devletlere ihtiyaç olmadan değiş tokuşun rahat bir şekilde yapılması mümkün olacaktır. Bununla birlikte gizli bilgilerin rahat bir şekilde transfer edilmesi de sağlanabilecektir. Bunun sonucunda da kontrol mekanizmalarının gittikçe zayıflayacağı öngörüsü yapılmaktadır.

Bu Gelişmeler Sonucunda Neler Gerçekleşecek?

Tüm bu gelişmeler sonucunda dünyada yeni bir yapının oluşacağı belirtilmektedir. Bu amaçla 5G teknolojisinin de çok hızlı bir şekilde geliştirildiği görülmektedir. 5G teknolojisinin gelişmesi ile birlikte teknolojik cihazlar da bu teknolojiye uygun bir şekilde üretilmektedir.

Gamestop hisselerinde kısa sürede yaşanan artışlar bize dünyanın farklı bir aşamaya geldiğini göstermektedir. Artık sosyal medya üzerinden yapılan kampanyalar dahi pek çok piyasayı yakından etkilemektedir. Dünya hızla değişmektedir ve ulus devletlerin varlığı artık sorgulanır olmaya başlamıştır. Konu hakkında soru ve görüşleriniz için Doç. Dr. Gamze Sart’a form aracılığıyla ulaşabilirsiniz. Ayrıca güncel videolara ulaşmak için de Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat