Yurt Dışında Dijital Medya Bölümü ve Merkezleri

Dijital Medya Bölümü ülkemizde fazla ilgi duymasa da yurt dışında oldukça önemli sayılan ve geleceğin bölümleri arasında gösterilen bir bölümdür.…

Ocak 7, 2021

gamze-sart-yurt-disinda-dijital-medya-bolumu-ve-merkezleri

Dijital Medya Bölümü ülkemizde fazla ilgi duymasa da yurt dışında oldukça önemli sayılan ve geleceğin bölümleri arasında gösterilen bir bölümdür. Bu bölümde yeni gelişimi görebilmek ve yeni gelişimlere göre bu bölümlere yönelmek son derece önemlidir. Bu yüzden yurt dışında dijital medya alanı, sunduğu imkanlar ile oldukça dikkat çekmektedir. Ayrıca bazı ülkeler bu anlamda dijital medyanın merkezi olarak nitelendirilmektedir. Bu ülkelere kendi vatandaşları dışından yoğun bir ilgi bulunmaktadır.

Ülkemizden de pek çok öğrenci dijital medya ile alakalı lisans ya da lisansüstü eğitim almak için bu ülkeleri çok fazla tercih etmektedir. Bu bölümde iyi eğitim veren üniversiteler ise dünyanın en iyi üniversiteleri arasındadır. Yani öğrenciler yeni medya bölümü olarak nitelendirilen bu bölümde eğitimlerini Columbia Üniversitesi gibi başarılı üniversitelerde almaktadır. Aslında günümüzde tüm yönelmelerin dijital ortama doğru kayması da bu bölümün ne kadar önemli ve gelecek vadeden bir bölüm olduğunu göstermektedir.

Yurt Dışında Dijital Medya Bölümü Merkezleri

Yurt dışında pek çok üniversite dijital medya ile alakalı dersler ve eğitimler verse de bazı ülkeler bunların arasından sıyrılarak merkez olarak ifade edilecek. Bu ülkelerin başında da Hollanda bulunmaktadır. Hollanda’dan sonra ise Almanya Berlin ikinci bir merkez olarak öğrencilerin ve bu alandaki uzman kişilerin dikkatini çekmektedir. Bu iki merkez oldukça dikkat çekse de bunları takip eden bazı şehirler de bulunmaktadır. Bu şehirlerin hepsi yıllardır dijital medya alanına olan yatırımlarını arttırmayı başarmıştır.

Amerika’da San Francisco ve New York dijital medya konusunda büyük yatırımlar yapmış ve karşılığını almaya başlamıştır. Amerika’ya günümüzde yüzlerce öğrenci dijital medya konusunda lisans ya da yüksek lisans eğitimi alabilmek için gitmektedir. Amerikan üniversiteleri farklı alanlara yaptığı yatırımların karşılığını bu sayede almaktadır. Sadece mühendislik ya da tıp için değil dijital medya gibi alanlar açısından da Amerika önemli bir merkez olmayı başarmıştır. Tüm bu şehirlere ek olarak bir de İngiltere’den Londra dijital medya konusunda önemli yatırımlar yaparak merkez olmayı başarmıştır.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ziyaret ederek dijital medya bölümü ile alakalı detaylı videolara ulaşabilirsiniz. Ayrıca Doç. Dr. Gamze Sart internet sitesinden de dijital medya ile alakalı yazıları okuyabilirsiniz. Aba Yurt Dışı Eğitim internet sitesinden dijital medya ve bu tarz bölümler hakkında detaylı yazılar bulabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat