Akademik ve İş Dünyası Özgeçmişi Arasındaki Fark!

Akademik ve iş dünyası özgeçmişi zaman zaman birbiri ile karıştırılsa da bu iki özgeçmiş arasında da oldukça büyük farklar bulunmaktadır.…

Ocak 7, 2021

akademik-ve-is-dunyasi-ozgecmisi-arasindaki-fark

Akademik ve iş dünyası özgeçmişi zaman zaman birbiri ile karıştırılsa da bu iki özgeçmiş arasında da oldukça büyük farklar bulunmaktadır. Pek çok insan bu farkları bilmemekte ya da farklı özgeçmişler oluşturmak için uğraşmamaktadır. Tabi bu durumda beraberinde başarısızlıkları ya da olumsuz dönüşleri bireylere getirmektedir. Yanlış hazırlanan özgeçmişler yüzünden insanların iş bulması zorlaşmakta ya da akademik olarak kabulleri olumsuz sonuçlanmaktadır.

Doğru akademik bir özgeçmiş oluşturmak özellikle öğrencilerin yurt dışı üniversite başvurularında önemli bir rol oynamaktadır. Diğer bir yandan iş dünyasında da özgeçmiş oluşturulurken gelecekte iş dünyası nasıl olacak gibi soruların bilinmesi ve özgeçmişin buna göre oluşturulması gerekmektedir. Her iki özgeçmiş de kendine özel stratejiler barındırmaktadır. Bu stratejiler sayesinde bireyler başarılı bir şekilde özgeçmiş oluşturabilir ve başarılı sonuçları kolayca alabilmektedir. Ayrıca stratejilerin bilinmesi yeterli değildir. Stratejilerin doğru bir şekilde uygulanması da gerekmektedir.

Akademik ve İş Dünyası Özgeçmişi Farkı

Özgeçmişler arasındaki farkları ve tüyoları bilerek adımlar atmak insanları için oldukça önemlidir. Bu tüyo ve stratejiler herkesin bildiği ya da tahmin ettiği şekilde gerçekleşmemektedir. Yani internet üzerindeki her bilgi bu anlamda bir kaynak olarak alınmamalıdır. Geleceğin iş dünyası başarılı bir özgeçmiş oluşturulmak için bilinmesi gereken önemli bir noktadır. Çünkü iş hayatı özellikle 4. Sanayi Devrimi ile birlikte köklü bir değişime girmiştir. Bu değişim sadece çalışma ya da endüstriyel anlamda gerçekleşmemiştir.

Ya da sanılanın aksine bu devrim sadece teknolojik anlamda bir değişikliğe sebep olmamıştır. İş dünyası ile alakalı tüm kavramlar bu devrim ile değişime girmiştir. Bu yüzden eski ya da geleneksel yöntemler özgeçmiş konusunda artık gereksiz ve kullanılmaz olmuştur. Diğer bir yandan akademik ve iş dünyası için hazırlanan özgeçmişlerin birbirileri için kullanılması da son derece yanlıştır. Çünkü akademik özgeçmiş içerisindeki bilgiler iş dünyası içerisinde sunulması karşınızdaki kişiye sizin ile alakalı bir bilgi vermeyecektir. İçerisindeki bilgiler tamamen insanların akademik kabulleri için bilgiler barındırmaktadır.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube kanalını ziyaret ederek hem akademik ve iş dünyası özgeçmişi farkı konularında hem de gelecekte iş dünyasında olacak değişiklikler hakkında videolara ulaşabilirsiniz. Doç. Dr. Gamze Sart internet sitesindeki yazılardan da gelecekte yükselecek iş alanları ile alakalı konular hakkında bilgi alabilirsiniz. Aba Yurt Dışı Eğitim internet sitesinden de bu özgeçmişleri oluşturmak adına destek alabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat