Oxford ve Cambridge Gibi Üniversiteler Kaç SAT Puanı İstiyor?

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim almayı kim istemez ki? Bu hedefe ulaşmak için öğrencilerin önünde SAT sınavı bulunuyor. Dünyanın en…

Aralık 31, 2020

gamze-sart-oxford-ve-cambridge-gibi-universiteler-kac-sat-puani-istiyor

Dünyanın en prestijli üniversitelerinde eğitim almayı kim istemez ki? Bu hedefe ulaşmak için öğrencilerin önünde SAT sınavı bulunuyor. Dünyanın en prestijli üniversitelerinin kabul için kaç sat puanı istedikleri bu anlamda önemli… SAT sınavına hazırlanan öğrencilerin bu sınava 2 yıl gibi bir süre vermelerine rağmen istedikleri sonucu alamadıklarını görüyoruz.

Bu durum öğrenciler için büyük bir hayal kırıklığı oluşturuyor. Öğrenciler uzun bir zaman ayırdıkları SAT sınavından yüksek bir puan almayı istiyor. Sınavdan yüksek puan almak için öğrencilerin SAT hazırlık sürecinde doğru öğrenme metotlarını kullanmaları önemli. Bir öğrencinin 1400 ve üzeri SAT puanı alabilmesi için sınava yönelik taktikleri öğrenmesi gerekiyor.

Dünyanın En Prestijli Üniversiteleri Kaç SAT Puanı İstiyor?

Dünyanın en prestijli üniversitelerine kabul almak için öğrencilerin yüksek bir puana ihtiyacı var. SAT sınavına hazırlık sürecinde öğrencilerin belirli bir seviyeye kadar internet üzerinden destek aldıkları görülüyor. Bu anlamda Khan Academy verdiği derslerle öğrencilerin ihtiyaçlarını bir nebze karşılamakta. Ancak öğrencilerin yüksek puanlara ulaşabilmeleri için özel taktiklere ihtiyaçları bulunuyor.

SAT sınavı beyin temelli bir sınav olduğundan, çalışma yöntemleri klasik sınavlardan farklı olmalı. Tamamen IQ sınavlarına benzeyen bir yapısı var. Öğrencilerin yapısal olarak bakıldığında SAT sınavında bu nedenle zorlandıkları görülüyor. Bizim öğrencilerimiz arasında 1500 ve üstü puan alanlar oransal olarak %60 civarında… Geriye kalan öğrencilerimiz daha çok 1450 ve üstü puanlarda seyrediyor.

Peki Üniversiteler Ne Talep Ediyor?

SAT sınavı ile kabul almak isteyen öğrencilerin, hangi üniversitenin kaç sat puanı istediğini bilmesi gerekiyor. Bu anlamda Oxford Üniversitesi tek girişte en az 1470 puan istiyor. Bu durum Cambridge Üniversitesi için de aynı. Bir de öğrencilerin sınavdaki bölümlerin her birinden en az 700 ve üstü puan alması zorunlu tutuluyor. Yani bir bölümden yüksek alıp diğerinden düşük alınması yeterli olmuyor. Essay bölümü için de en az 15 puan alınması gerekiyor. En prestijli üniversiteler için SAT sınavı içerisinde Essay muhakkak alınmalı. Öğrenciler bu konuya azami dikkat göstermeli.

Dünyanın en prestijli üniversiteleri kaç sat puanı istiyor? Bu konuda soru ve önerileriniz için Doç. Dr. Gamze Sart’a form aracılığıyla ulaşabilirsiniz. SAT sınavına hazırlık aşamasında destek almak için aba Academy ile iletişime geçebilirsiniz. Güncel konularda bilgilendirici videolara erişmek için Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART