Stanford Gibi En İyi Üniversiteler İçin Neden Yurt Dışı Danışmanlığına Başvurmalısınız?

Stanford gibi dünyanın en iyi üniversiteler listesindeki eğitim kurumlarında eğitim almak günümüzde oldukça popüler ve ilgi gören bir konudur. Hem…

Aralık 28, 2020

gamze-sart-stanford-gibi-en-iyi-universiteler-icin-neden-yurt-disi-danismanligina-basvurmalisiniz

Stanford gibi dünyanın en iyi üniversiteler listesindeki eğitim kurumlarında eğitim almak günümüzde oldukça popüler ve ilgi gören bir konudur. Hem ülkemizde hem de dünyada bu üniversitelerde eğitim almak isteyen öğrenci sayısı oldukça fazladır. Hatta pek çok öğrenci lise hayatları boyunca sadece bu üniversiteler için eğitim alarak hedeflerini buralar olarak belirlemektedir. Öğrenciler bunun için pek çok sınava giriyor ve pek çok ekstra eğitim alıyor.

Fakat bu üniversitelerin işleyişi, öğrenci kabulü ya da istekleri oldukça farklı. Bu yüzden de öğrenciler genel olarak üniversitelerin tam olarak ne istediğini ya da ne kriter koyduğun anlamakta zorluk geçiyor. Örneğin Stanford ya da Yale gibi üniversitelerin istediğiniz bölümü için gerekli bilgileri bu üniversitelerin resmi internet sitesi üzerinden kolayca bulabilirsiniz. Fakat bu belgeleri elde edebilmek ve tam anlamı ile ne ifade ettiklerini anlamak için farklı bir ajandaya yani bilgi birikimine ihtiyaç duymaktasınız.

En İyi Üniversiteler İçin Nerelerden Destek Almak Yanlış?

Dünyanın en üniversiteleri 2020 yılı itibari bazı değişikliklere uğramış olsa da ana hatları ile listedeki üniversiteler aynı kaldı. Ama üniversitelerin istedikleri belge ya da sınavlarda bazı değişiklikler meydana geldi. Öğrencilerin bazıları bu üniversitelerde lisans eğitimi almak için lise danışman hocalarından destek alıyor. Ya da İngilizce olan bu kriterler için İngilizce hocalarından destek alıyor. Fakat bu tamamen yanlış bir yöntemdir. Sadece kelimelerin Türkçe karşılıklarını bulmak öğrencilere yetersiz kalacaktır.

Öğrenciler üniversitelerin ne istediklerini tam anlamı ile bilmelidir ki üniversitenin isteklerini yerine getirebilsin. Ya da bazı öğrenciler yüksek lisans eğitimleri için üniversiteden destek alıyor. Maalesef günümüzde üniversitelerimiz de öğrencilerin bu isteklerini tam anlamı ile yerine getiremiyor. Referans mektubuna ek olarak öğrencilerin niyet mektupları bir üniversitelerde tam incelenmiyor. Öğrencilerin bu tercihleri de beraberinde üniversiteden olumsuz bir yanıt olarak dönüyor.

Yurt Dışı Danışmanlıkları Nasıl Yardımcı Oluyor?

Bu konuda ülkemizdeki en iyi kurumlar ise yurt dışı danışmanlık hizmetleri. Bu danışmanlık kurumları öğrencilerin ve üniversitelerin ne istediklerini en iyi bilen kurumlardır. Akademik dillerden anlayan bu kurslar sayesinde öğrenciler en iyi üniversitelerin arasından istediklerine kolayca yerleşebilmektedir. Aba Yurt Dışı Eğitim kurumlarının bu anlamdaki başarısı ile ülkemizde ilk sırada olmasını sağlıyor. Bizi tercih eden öğrencilerin kabul ve burs alma oranları oldukça yüksek.

Bizi tercih eden öğrencilerin yüzde 99’luk bir kısmı kabul almış durumda. Ayrıca en iyi üniversiteler sıralaması içerisinde 72 üniversiteye öğrencilerimiz yerleşti. Üstelik öğrencilerin yüzde 98’lik bir kısmı ilk 3 tercihinden bir tanesine yerleşmeye hak kazandı. Öğrencilerimizin toplam aldığı yıllık burs imkanı ise tam 73 milyon dolar değerinde. Üstelik her tercih döneminde bu rakamlarımız ve kabul alan öğrencilerimiz artmaya devam ediyor.

Doç. Dr. Gamze Sart Youtube adresini ziyaret ederek dünyanın en iyi üniversiteleri ve en iyi bölümleri hakkında detaylı videolara ulaşabilirsiniz. Eğer siz de hayalinizdeki üniversiteye ve bölüme gitmek istiyorsanız Aba Yurt Dışı Eğitim internet sitesinden bizlere ulaşabilirsiniz. En iyi üniversiteler ve bölümleri hakkında bilgi almak için ise Aba Yurt Dışı Eğitim Youtube adresini ziyaret edebilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART