Türkiyedeki En İyi Hukuk Üniversiteleri Hangileri?

Hukuk eğitimi almak pek çok öğrencinin hayalleri arasında yer alıyor. İyi bir kariyer sahibi olmak isteyen öğrencilerin kaliteli eğitim veren…

Aralık 23, 2020

gamze-sart-turkiyedeki-en-iyi-hukuk-universiteleri-hangileri

Hukuk eğitimi almak pek çok öğrencinin hayalleri arasında yer alıyor. İyi bir kariyer sahibi olmak isteyen öğrencilerin kaliteli eğitim veren hukuk fakültelerine girmek için yoğun bir performans sergilediklerini görmekteyiz. Türkiye’de hukuk alanında eğitim veren pek çok üniversite bulunmakta. Hukuk eğitimi veren üniversite sayısı bu kadar fazla iken Türkiyedeki en iyi hukuk üniversiteleri hangisi sorusu öğrencilerin kafalarını kurcalıyor.

Türkiye’de hukuk eğitimi dendiğinde akla gelen önemli üniversiteler; Bilkent Üniversitesi, Ankara Üniversitesi ve Başkent Üniversitesi… Bugün Stanford Üniversitesi’nin öğretim üyelerine bakıldığında Başkent Üniversitesi’nden mezun olup da Stanford’a gelen çok sayıda öğretim görevlisinin olduğu dikkat çekmekte. Kaliteli hukuk eğitimi veren üniversitelere İstanbul bazlı bakıldığında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nin ilk sırayı çektiği söylenebilir.

Türkiyedeki En İyi Hukuk Üniversiteleri Neden Farklı?

En iyi hukuk fakülteleri verdikleri eğitimlerle öğrencilerin donanımlı bir şekilde eğitim almalarını sağlamakta. İstanbul bazlı olarak bakıldığında en iyi hukuk üniversitesinin İstanbul Üniversitesi olduğunu söylemiştik. İstanbul Üniversitesi’ne bu anlamda çok fazla yaklaşabilen bir üniversite bulunmuyor. Son dönemde Koç Üniversitesi ve Özyeğin Üniversitesi’nin eğitim olarak ileri atıldığını görüyoruz.

Ancak bu üniversitelerde, İstanbul Üniversitesi’ndeki donanım ve akademik personellerinde var olan deneyim bulunmuyor. Bu süreçte öğrencilerin en iyi hukuk eğitimini almak için hangi üniversiteleri tercih etmeleri gerektiğinden bahsettik. Bunların dışındaki diğer hukuk fakültelerinin eğitim düzeylerini geliştirmek için çaba sarf ettikleri görülmekte.

Öğrenciler En İyi Eğitimi Nasıl Alabilirler?

Türkiyedeki en iyi hukuk üniversiteleri öğrencilerin girmek için yoğun bir rekabet sürecini yaşamaları gereken okullar. Bu nedenle öğrencilere sınavlara hazırlık aşamasında ciddi bir tempo sarf etmeleri gerektiğini söyleyebiliriz. Lise döneminde bazı öğrencilerin IB ve AP sınavları ile mevcut tempolarını daha da arttırdıkları görülüyor.

Pek çok öğrenci üniversiteye hazırlık sürecinde IB ve AP gibi diploma programlarının nasıl bir arada yürütülebileceği konusunda ne yazık ki sorunlar yaşamakta. Bu öğrencilerimize profesyonel kadromuzla hizmet sunuyoruz. Öğrencilerimiz hem hedefledikleri üniversiteler için ihtiyaç duydukları üniversite sınav puanını alıyor hem de IB-AP süreçlerini başarı ile tamamlıyor.

Türkiyedeki en iyi hukuk üniversiteleri konusunda soru ve görüşleriniz için form aracılığıyla Doç. Dr. Gamze Sart’a ulaşabilirsiniz. Yurt dışında eğitim almak için gerekli olan sınavlar hakkında bilgi edinmek üzere aba Yurt Dışı Eğitim YouTube kanalını takip edebilirsiniz. Güncel konularda bilgilendirici videolara erişmek için Doç. Dr. Gamze Sart YouTube kanalına abone olabilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat