Oyun Terapisi ve Sanat Terapisi Sertifika Organizasyonu

Oyun terapisi, sanat terapisi ve çatışma çözümü odaklı sertifika programını tamamlamış olmaktasınız. Bu dersi, ilk defa üniversiteye geldiğim günden itibaren…

Haziran 30, 2020

Oyun terapisi, sanat terapisi ve çatışma çözümü odaklı sertifika programını tamamlamış olmaktasınız. Bu dersi, ilk defa üniversiteye geldiğim günden itibaren vermekteyim. Bu pandemi döneminde, travmaların olduğu çok zor bir süreç içerisinde, biz, özellikle çatışma çözümünü oyun ve sanat terapisi üzerinden tanımlayarak bir ilki daha başarmış bulunmaktayız. Böylece, sizin hayatınızda ve kariyerinizde her zaman önemli bir sertifika olarak, özellikle özgeçmişinize yazabileceğiniz küçük de olsa değerli bir çalışmanın sonucudur.

Aynı zamanda, beni birinci derecede özgeçmişlerin yanı sıra referans olarak da yazabilirsiniz. Bu alandaki yapmış olduğunuz çalışmalarla ilgili olarak da beni referans verebilirsiniz. Bu anlamda beni referans olarak yazmanız dışında, bu dersi alarak çok önemli bir süreci tamamladınız. Çatışma çözümü dersini de ilk defa burada ben verdim. Bu alandaki ilk sertifika da bu anlamda ilk kez veriliyor. Bu dönem içerisinde böyle bir dersin tamamlanması gerçekten güzel oldu. Aynı zamanda sizler tarafından hazırlanan ödevler de son derece güzel hazırlandı.

Pandemi Sürecinde Sanat Terapisi ve Oyun Terapisi

Sanat en önemli alanlardan birini oluşturmaktadır. Travma dönemlerinde en önemli alanlardan biri olma özelliğine sahiptir. Ne olursa olsun bir sürü insan bu süreçte ailesini kaybetti. Birçok genç, özellikle sağlık çalışanları anne ve babalarını göremediler bu dönemde. Biz, sağlık çalışanlarının çocuklarına sanat terapisi üzerinden ve oyun terapisi üzerinden gönüllük projesi şemsiyesi altında sosyal sorumluluk ve sosyal inovasyon gerçekleştirdik. Zoom uygulaması üzerinden sağlık çalışanlarının çocuklarına terapiler yaptık.

Umarım bir kısmınız bu alanda master ve doktoraya devam eder. KPSS’de psikolojik danışman rehber olarak bu anlamda fark yaratabilirsiniz. Covid döneminde sağlık çalışanları ile birlikte herkes için bundan sonraki süreç çok önemlidir. Bilindiği gibi, pandemi için bir Bilim Kurulu oluşturuldu. Sosyal ve psikolojik anlamda bireylerin “yeni-normale” hatta “gelecek normale” hazırlanıyor olmaları gerekmektedir. Bu anda “new normal” diye geçen bir kavram gelişti biliyorsunuz. Aslında bu kavramın “new normal” değil “next normal” olması gerekmektedir. Çünkü şu anda bir geçiş yaşamaktayız. Bu geçişle beraber; eğitim yeniden yapılanacak, psikolojik terapiler tekrardan revize edilecektir. Her anlamda yeni dönemde çok ciddi bir farklılık oluşacaktır.

Pandemi Döneminde Online Terapiler

Bizim bu süreç içerisinde en çok yaşadığımız konu şu oldu: sadece sağlık çalışanları değil, gerçek anlamda ruh sağlığı açısından kendisini yüksek tutmak isteyen, belirli sıkıntılar geçiren; ailelere, gençlere, kariyerini kaybedenlere dijital platformlar üzerinden destek olmaya başladık. Zaten eskiden beri yapılıyordu ancak bu süreç içerisinde bu durum çok hızlı bir şekilde tamamlandı. Şu anda özellikle; uygulama odaklı olan oyun terapisi ve sanat terapisi açısından da terapi renk değiştirdi ve şekillendirildi. Hepinizin bu önemli süreçte, fark anlamında, üzerinize düşen görevi ve rolleri, beklenenin üzerinde gerçekleştireceğinizi umuyorum. Hepinize tüm kalbimle başarılar diliyorum.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat