IELTS, SAT ve Yeni Oluşum: ABA Academy

IELTS ve SAT üniversitelere kabul sürecinde adayların girmesi gereken iki önemli sınav. Bu yazımızda size bu iki sınav hakkında bilmeniz…

Haziran 26, 2020

ielts-sat-ve-yeni-olusum-aba-academy

IELTS ve SAT üniversitelere kabul sürecinde adayların girmesi gereken iki önemli sınav. Bu yazımızda size bu iki sınav hakkında bilmeniz gerekenlerden ve yeni oluşumumuz ABA Academy oluşumundan bahsedeceğiz.

IELTS ve SAT

The international English Langauge Testing System bilinen kısa adıyla IELTS; üniversitelere kabul sürecinde adayların İngilizce yeterliliklerini ölçmeyi amaçlayan en yaygın ve güvenilir sınavlardan bir tanesi. IELTS sınavı dünya genelinden binlerce üniversite tarafından kabul gören bir sınav. Türkiye’de de 2009 yılından bu yana YÖK’ün onayıyla, devlet ve vakıf üniversiteleri lisans ve lisansüstü programlarda IELTS’i kabul etmeye başladı. Sınav; dinleme, okuma, konuşma ve yazma becerilerini ölçmek üzerine yapılandırılmış. Öğrenciler bu 4 bölüm için ayrı notlar alıyor ve bu notların ortalaması genel sınav notunu belirliyor. Sınavın geçerlilik süresi ise 2 yıl.

SAT ise açılımı Scholastic Aptitude Test olan ve College Board tarafından uygulanan bir sınav. SAT sınavı İngilizce eğitim veren pek çok üniversitede kabul gören ve ülkemizde de bazı üniversitelerde geçerli olan bir sınav. SAT sınavının geçerlilik süresi üniversiteler arasında bazı farklılıklar olsa da genel olarak 5 yıl. Türkiye’deki üniversitelerde ise sınavın geçerlilik süresini yabancı uyruklu öğrenciler için 2 yıl.

Yeni Oluşum: ABA Academy

ABA Academy; İngilizcesi daha zayıf olan öğrencilerin, B1 – B2 seviyesindeki öğrencilerin IELTS, TOEFL ve benzer sınavlarda başarısını arttırmayı amaçlayarak yola çıkmış bir oluşum. ABA Academy özellikle online eğitim vererek daha düşük ücretler ile daha ekonomik bir biçimde öğrencilere yardımcı olmayı amaçlıyor. ABA Academy’nin temel amaçlarından bir tanesi; özel dersleri minimize edip, daha spesifik, daha odaklanmış bir online eğitimi yapılandırmak ve bu sayede öğrencilerin çok daha kısa zamanda çok daha hızlı bir şekilde sınavlarda başarı sağlamasına ve yüksek skorlar elde etmesine yardımcı olmak.

Buna ek olarak; ABA Eğitim artık IELTS’i kendi bünyesinde de vermeye başlıyor. IELTS sınavı artık ABA Eğitim’in ofisinde resmi olarak yapılabilecek. Bu sayede, öğrenciler toplu olarak IELTS sınavına çalışabilme ve toplu olarak sınava girme imkanı bulabilecekler. ABA Eğitim bu anlamdaki çalışmalarını önümüzdeki süreçte TOEFL için de sürdürüyor olacak.

Tüm bunlar çerçevesinde ABA Academy’nin kısa vadedeki öncelikli hedefi, en kısa zamanda İngilizce sınıflarını düzenleyip, gruplar oluşturarak, daha ekonomik bir eğitim ile öğrencilere ulaşmak. Bu eğitimler online olarak düzenleneceği için Türkiye’nin ve dünyanın her yerinden katılım mümkün olacak.

Siz de yurt dışında eğitim almayı düşünen bir öğrenci adayıysanız ABA Academy olarak sizi de bu yeni yolculuğumuzda aramızda görmek isteriz. Detaylı bilgi almak ya da bize katılmak için web sitemizi ziyaret edebilir, bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğitim sürecinizle ilgili ihtiyaç duyduğunuz her konuda uzman desteğine başvurmak için ise Doç. Dr. Gamze Sart’ın web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Adres

İnşirah CD. No 65 Bebek

Telefon

0(212) 287 86 06

E-Posta

info@gamzesart.com

EKİP

Yetenekleriniz, ilgi alanlarınız ve potansiyelinizi keşfetmek için Gamze Sart'a geldiğinizde öncelikle becerilerinizi birlikte analiz ederiz. 

© 2020 GAMZE SART

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

TÜM HAKLARI SAKLIDIR.

© 2020 GAMZE SART

Open chat